Teenused

Klassikaline massaaž

Kontakt

E-post

info@ravimudamassaaž.ee

Helista

+372 52 038 27

Sotsiaalmeedia

Toime:

Klassikalise massaaži põhjal tehtud protseduur, mis on orienteeritud vastavalt kliendi tervislikule seisundile: kas pehme, voolav, lõõgastav ja stressi maandav või toonust tõstev ja toniseeriv, vähendades lihaspingeid ning suurendades liigeste liikuvust.

Massaaž parandab füüsilist liikuvust, leevendab valu ja vähendab vereringes stressihormoonide kontsentratsiooni. Ka on tõestatud, et see võib soodustada ajus heaoluhormoonide dopamiini ja serotoniini tootmist, tugevdada immuunsust ja parandada une kvaliteeti. Seetõttu ei peaks massaaž olema vaid harva kätte saadav nauding, vaid regulaarne turgutus, mis kuulub tervisliku elustiili juurde.

Kahjuks levib massaaži kohta mitmesuguseid eksiarvamusi, mis võivad paljusid sellest naudingust eemale peletada. Vii end faktidega kurssi ja avarda oma silmaringi. 

Jah, kindlasti on massööri üks eesmärkidest rahustada nii su keha kui vaimu, kuid peale rahuseisundi saavutamise ja närvisüsteemi lõõgastamise on selle eesmärgiks ka nii-öelda lihaste kevadpuhastus. «Kui lihased on väsinud, haaravad need toestuseks kinni teistest lihastest. Pikema aja jooksul need nii-öelda kleepuvad kokku, lähevad jäigaks ja kaotavad oma liikuvuse,» selgitab massaažiõpetaja Wil Lewis.  Massöör mudib sõlmed lahti ja isoleerib lihased, mis suurendab nende liikumisvõimet. Tänu sellele tunnedki pärast korralikku massaaži, nagu keha oleks köidikutest vabaks lastud. 

Arvestades, et mõnikord võib teenus päris kulukas olla, on neid, kes tahavad tunda kindlaid «tulemusi» ja arvavad, et valu on hea massaaži tunnus. Massaaži ajal valust hammaste krigistamine lisab kehale vaid pinget juurde ja teeb lihased jäigemaks, mitte ei aita neid lõõgastada. Kõige parem on lihastele mõõdukas surve, mis aitab neil avaneda, pehmeneda ja eralduda. Massaaži eesmärk ei ole lihaskiudusid kahjustada, tekitada sinikaid ja lisastressi.

Kuna enamasti peetakse massaaži luksuslikuks hellituseks, püsib arvamus, et seda peaks endale lubama vaid siis, kui on konkreetne vajadus. Tegelikult võiks see regulaarse lihashooldusena kuuluda iga inimese ellu. Selleks, et minna massaaži, ei pea ootama, et keha hakkaks valutama ja muutuks nii kangeks, et ei kannata pead keerata. Massaaž aitab probleeme ennetada nii aktiivse elustiiliga tervisesportlasel kui istuva elustiiliga kontoritöötajal. Kui haigusi ja terviseprobleeme ei esine, võiks massaažis käia korra kuus või iga kahe nädala tagant. 

Mõni võib ehk arvata, et pokaalike veini aitab tal kergemini võõra inimese käte all lõõgastuda. On isegi spaad, kus pakutakse klientidele alkoholi. Tegelikult on see väga halb mõte, sest massaaž kiirendab vereringet ja alkoholil on seetõttu väga kiire ja tugev mõju. Kuna keha ka filtreerib alkoholi kiiremini, ei hakka alkoholivines mitte mõnus, vaid pigem halb. 

Võib-olla soovid silma looja lasta ja niisama pikutada, aga alati võid ka massööriga juttu ajada. Eriti oluline on ennast väljendada, kui on vaja juhendust, kui palju survet massöör peaks avaldama või kui Sul on valus. Massöör ei ole telepaat ja selge tagasiside puudumisel on tal raske ennustada, kuidas klient end tegelikult tunneb. 

Lihaste stimuleerimine, lõõgastumine ja massaaži üldine nauding võivad mõnikord mõjuda pisut erutavalt. Ära karda, et see juhtuks ainult Sinuga või oleks kuidagi imelik. Tegelikult on see loomulik reaktsioon, kuid see mõistagi ei tähenda, et Sul tekiks õigus esitada massöörile ootuseid. Naudi olukorda, kuid hoia oma mõtted privaatsena. 

Kuna massaažiga vallanduvad vabad radikaalid, mis on kogunenud lihassõlmedesse, tunnevad mõned inimesed end päev või paar pärast massaaži justkui põdurana. Pingete ja toksiinide vallandumisel peab immuunsüsteem nendega hakkama saama. Kui tunned end väga ebamugavalt, võta aspiriini või ibuprofeeni. 

Massaaž on ihule ja hingele nii mitmekülgselt kasulik, et seda ei peaks pidama liigseks luksuseks ja enda ülehellitamiseks. Säästa ja naudi massaaži nii tihti kui saad, sest ka üks massaaž kuus kaalub tervise poolest hinna mitmekordselt üles. 

Kombineerides massaaži ravimudaga saad eriti efektiivse ravitulemuse erinevate probleemide korral.

Siinjuures vaata kindlasti ravimudaprotseduure.

Kahjuks levib massaaži kohta mitmesuguseid eksiarvamusi, mis võivad paljusid sellest naudingust eemale peletada. Vii end faktidega kurssi ja avarda oma silmaringi.