Pärl sinu päevas

Ravimudast

Kontakt

E-post

info@ravimudamassaaž.ee

Helista

+372 52 038 27

Sotsiaalmeedia

Mis on ravimuda ja kust ta tuleb?

Kogu elu meie planeedil saab alguse veest; nii on ka ravimuda pärit meie kaunist loodusest, täpsemalt Hiiumaalt, Käina lahest. Hiiumaa, Eestimaa suuruselt teine saar, on maailmas üks vanimaid; saare esimesed alged tekkisid 455 miljonit aastat tagasi, meteoriidiplahvatuse tagajärjel. Läänemerest hakkas päikseline saar kerkima 10 000 aastat tagasi ning ravimuda vanus ulatub 3000 aasta tagusesse aega. 

Ravimuda on niisiis settinud juba tuhandeid aastaid, talletades kogu iidse jõu ja väe, et tuua see vajalikul hetkel pärlina meile tagasi – hea tervise ja iluna. 

Teaduslikult on ravimudad ehk peloidid omapärased looduslikud segud, mis on tekkinud pika perioodi jooksul, mitmesuguste geoloogiliste ja bioloogiliste tegurite toimel.

Teisiti öeldes on ravimuda looduslik orgaanilis-mineraalne kolloidaine, mis on tekkinud aastatuhande jooksul veetaimede ja -loomade lagunemise ja rikastumise tagajärjel, sisaldades hulgaliselt keerulisi bioloogiliselt aktiivseid aineid. Nende hulgas on asendamatud aminohapped, hormoonid, vajalikud mineraalained, alumiinium, raud, fosfor, tsink, kaltsium, seleen, magneesium, räni, vask jne.

Hiiumaa ravimuda on kõrgkvaliteediline peloid, mis on ainulaadne ja väga hinnatav loodusvara ning mida võib rahvakeeli nimetada Eesti mustaks kullaks. Hiiumaa ravimuda on unikaalne nii koostiselt kui ka omadustelt; sarnast muda leidub vaid üksikutes lkohtades Ameerikas, Austraalias ja Iisraelis. Muda tekkimisel on oma osa spetsiifilistel bakteritel: protsessi käigus eritub väävelvesinik, mis annabki mudale iseloomuliku lõhna. Muda koostis varieerub piirkonniti. Meil kasutatav Hiiumaa, Käina lahe muda on tunnistatud nii öelda Eesti kõige paremaks ja mineraalsemaks meremudaks. 

Seda näitasid viimased teadusuuringud, mis viidi läbi aastatel 2012–2014 viie Eesti ravimudamaardla setete koostise uurimisel. Täpsemalt on Käina laht analüüsitud maardlatest kõige mineraalsemate setetega – keskmiselt 91,4% sette kuivainest on mineraalaine, orgaanikat on keskmiselt 6,5% ja karbonaate 3,7%. Ka raskemetallide sisaldus Käina lahes peaaegu puudub.

Kokkuvõttes leiti, et Eestis ökoloogiliselt kõige puhtamad setted  (puhtaim ravimuda) on Hiiumaal, Käina lahes. See on ka mõistetav, sest tegu on Kassari maastikukaitsealaga, kus on kehtestatud mitmed (nt paadimootorite kasutamise) piirangud.

Omadustelt on Käina lahe ravimuda unikaalne, sisaldades rikkalikult mineraalaineid, mikroelemente, bioaktiivseid aineid, humiinaineid, fulvohappeid, rasvhappeid, vitamiine jms, mis uuendavad rakke, leevendavad valu, vähendavad põletikke, kiirendavad ainevahetust, väljutavad jääkaineid, tasakaalustavad organismi bioloogilisi protsesse, taastavad naha pehmuse, niiskuse sisalduse jne. 

Ravimuda on võimalik kasutada nii haiglates, spa-des, salongides, kui ka kodus erinevate protseduuridena.

Eestis on ravimuda nii taastusravis kui ka ennetusena erinevate probleemide puhul kasutatud juba üle 200 aasta. See on olnud üheks olulisemaks ja spetsiifilisemaks looduslikuks soojaravivahendiks. Peale soojatoime eeldatakse mudaravi puhul ka keemilist toimet.

Muda koostises leiduvad ained võivad muuta vegetatiivse närvisüsteemi seisundit nii reflektoorsel teel kui ka imendudes läbi naha organismi ja ärritades proprio- ja interoretseptoreid. Mudaosakeste hõõrdumine nahal põhjustab naharetseptorite ärrituse. Selline madalalävine naharetseptorite stimulatsioon blokeerib seljaaju tasandil samast piirkonnast saadetud valusignaale (nn väratimehhanismi kaudu). Muda toimel nahapinnale kiireneb ainevahetus naharakkudes, tekivad vee- ja elektrolüütide ainevahetuse muutused, vabanevad bioloogiliselt aktiivsed ained, paraneb lokaalselt kudede troofika. Nendest naha füsioloogilistest omadustest sõltub keemiliste ainete tungimine läbi naha.

Mudas leiduvate ainete resorptsioon organismi on kindlaks tehtud märgistatud aatomite meetodil. Nii satuvad organismi väävelvesinik, hormoonitaolised ained (österogeenid), mitmesugused mikroelemendid ja ioonid ning humiinhapped, mis on keemilise efekti aluseks.

  • Kokkuvõtteks võib ravimuda pidada üheks võimsaimaks teaduslikult ja meditsiiniliselt tõestatud loodusraviks, mis ravib kroonilisi põletikke, leevendab valu, parandab ainevahetust, kiirendab rakulist uuenemist ning eemaldab kehast liigse vedeliku ja jääkained.


Info ravimudaprotseduuride ja toodete kohta:

Salong Pärl Sinu Päevas

Nr1 Ravimuda OÜ

Telefon: 52 038 27