Eestis on ravimuda nii taastusravis kui ennetusena erinevate probleemide puhul kasutatud juba üle 200 aasta. Ravimuda on olnud üheks olulisemaks ja spetsiifilisemaks looduslikuks soojaravivahendiks. Peale soojatoime eeldatakse mudaravi puhul ka keemilist toimet.
Muda koostises leiduvad ained võivad muuta vegetatiivse närvisüsteemi seisundit nii reflektoorsel teel kui ka imendudes läbi naha organismi ja ärritades proprio- ja interoretseptoreid. Mudaosakeste hõõrdumine nahal põhjustab naharetseptorite ärrituse. Selline madalalävine naharetseptorite stimulatsioon blokeerib seljaaju tasandil samast piirkonnast saadetud valusignaale (nn väratimehhanismi kaudu). Muda toimel nahapinnale kiireneb ainevahetus naharakkudes, tekivad vee- ja elektrolüütide ainevahetuse muutused, vabanevad bioloogiliselt aktiivsed ained, paraneb lokaalselt kudede troofika. Nendest naha füsioloogilistest omadustest sõltub keemiliste ainete tungimine läbi naha.
Mudas leiduvate ainete resorptsioon organismi on kindlaks tehtud märgistatud aatomite meetodil. Nii satuvad organismi väävelvesinik, hormoonitaolised ained (österogeenid), mitmesugused mikroelemendid ja ioonid ning humiinhapped, mis on keemilise efekti aluseks.
Toime
Soojustoime – kudede sügav läbisoojenemine parandab verevarustust ja ainevahetust
Keemiline toime – mudas sisalduvad bioaktiivsed ained mõjutavad organismis biokeemilisi reaktsioone positiivses suunas
Mehaaniline toime – mudamähiste surve ergutab nahas paiknevaid närvilõpmeid
Radioaktiivne toime – ravimudas leiduvad radioaktiivsed isotoobid ergutavad organismi kaitsereaktsioone
Mudaravil on mõju paljude elundite talitlusele. Muutub hingamine, paraneb südametegevus, immuunsus, vere koostis, neerude töö, organismi üldine ainevahetus. Mitmesuguste nakkuslik-allergiliste haiguste korral vähendab mudaravi liigtundlikkust. Haiguskoldes soodustab mudaravi tursete ja tihenenud kudede, liidete imendumist. Mudaravi ennetab kroonilise haiguse, näiteks liigesepõletiku ägenemist, pidurdab selle kulgu ja vähendab ravimivajadust. Loiult kulgevaid kroonilisi haigusi õigesti doseeritud mudaravi ägestab, soodustades sellega ka kiiremat paranemist.
Mudaravi ei kutsu peaaegu kunagi esile allergiat (lööbeid, nahasügelust jms).
Mudaravikuur koosneb tavaliselt 10-15 protseduurist, mõnel juhul võib pikendada ravikuuri kuni 18-24 protseduurini (eriti naha probleemide korral). Tavaliselt tehakse mudaravi ülepäeviti. Hea mudaravi taluvuse korral võib määrata 4-5 protseduuri nädalas. Mudaravi püsivaks toimeks on vajalikud korduvad mudaravikuurid mitme aasta jooksul. Ravimudakuur koos kombineeritud füsioteraapse massaažiga vähendab oluliselt kordade arvu, enamjaolt piisab tulemuse saavutamiseks 5 korrast iga nädal.
Samuti on kombineeritud protseduuri puhul täheldatud, et juba üksainus kord toob mõnede sümtomite kadumise või oluliselt paranenud enesetunde.
Ravimudaprotseduurideks ei pea midagi kaasa võtma; kõik vahendid on kohapeal olemas (rätikud, ühekordsed püksid jne). Peale protseduuri pane palun soojalt riidesse, et vältida soojaravi järgset külmetust.
Küsimuste korral pöördu meie spetsialistide poole et saada infot, kuidas edasi toimida.
Ravimudaprotseduurid
tel. 52 038 27
Iluteenused
tel. 56 292 486
tel. 58 100 144
Tai massaaž
tel. 56 068 221
Asukoht:
Jakobi 23, Tallinn
Salong Pärl Sinu Päevas
Telefon:
+372 52 038 27
E-post:
info@ravimudamassaaz.ee